Muratcan Atak | Webmaster Blogu

Son Twitler


Reklam


SoundCloud


PROGRAMSIZ BİLGİSAYAR HIZLANDIRMA

Muratcan AtakMuratcan Atak

Bilgisayarımız Windows’da gezinirken, video izlerken, herhangi bir uygulama çalıştırırken sürekli olarak sizi izler sistem olarak. Windows ortamında izlerinizi kayıt altına alır. Bu durum da bilgisayarın zamanla hantallaşmasına ve yavaşlamasına neden olabilir.
Bilgisayarınızın windowstaki gezinmelerinin dışında bir de internet eklediğimizde düşünün pcnin hali ne olur? 🙂
Tabiki internet hayatımızın bir parçası gibi sürekli nete giriyoruz, sosyal paylaşım sitelerine ve bir çok nedenle çeşitli sitelere giriyoruz. Bu da haliyle pcnin yavaşlamasına, sayfaların geç yüklenmesine neden olabiliyor.

Bilgisayar nasıl hızlandırılır?

Bilgisayar hızlandırmanın pek çok çeşidi var. Bunlar çeşitli program kullanarak hızlandırma ve programsız bilgisayar hızlandırma olarak ikiye ayırabiliriz.

Yok ben program kullanmadan bilgisayarımı hızlandırmak istiyorum diyorsanız eğer şunları yapın.

programsız bilgisayar hızlandırma

Programsız bilgisayar hızlandırma

Programsız bilgisayar hızlandırmak için bilgisayarım simgesine yada bağlantısına tıklayın. Yerel disk C sürücüsüne girin. Kısaca şu şekilde;

Bilgisayarım, Yerel Disk C, Windows, Temp
Buradaki Temp dosyasının içindekileri silin. Temp dosyasını silmeyin sadece içindeki dosyaların hepsini CTRL+A yaparak seçip silin.
Yine windows klasörü içinde Prefetch adında bir klasör var. Prefetch klasörünün içine girip içinde ne varsa hepsini aynı yöntemle seçip silin.
Bilgisayarım, C, Kullanıcılar, Kullanıcı adı (PC ismi), AppData, Local, Temp
Buradaki temp klasör içeriğini silin. Tekrar hatırlatayım temp klasörünü silmiyorsunuz. Sadece içindekileri siliyorsunuz.
Bu şekilde program kullanmadan bilgisayar hızlandırabiliriz.
Fayda sağlaması dileği ile esen kalın

Yazı Hakkında Yorumlar 0
Henüz bu makalaye yorum yapan olmadı, ilk sen yapmak istermisin ?