Muratcan Atak | Webmaster Blogu

Son Twitler


Reklam


SoundCloud


Mısır Dışişleri Bakanı Fehmi, Berlin’de

Muratcan AtakMuratcan Atak

Avrupa turu kapsamında İtalya temaslarının ardından Almanya’ya gelen Fehmi, Federal Meclis’i ziyaret etti.

Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi, Almanya’daki resmi temaslarına Federal Meclis (Bundestag) ziyaretiyle başladı.

Avrupa turu kapsamında dün İtalya’ya yaptığı ziyaretin ardından Almanya’ya gelen Fehmi, Federal Meclis’te, Sosyal Demokrat Parti (SPD) milletvekili ve Federal Meclis Başkan Yardımcısı Edelgard Bulmahn başkanlığındaki heyetle bir araya geldi. Görüşme öncesinde basına açıklama yapıldı.

Mısır Dışişleri Bakanı Fehmi’nin öğleden sonra Dışişleri Bakanlığı’nda Alman mevkidaşı Frank-Walter Steinmeier ile görüşmesi ve basına açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Fehmi, Avrupa turu öncesinde yaptığı açıklamada, Avrupa ile doğrudan diyalogun başlama vaktinin geldiğini belirterek, “Ziyaretlerin öncelikli hedefi, Mısır-Avrupa ilişkilerini aktifleştirip yol haritasının uygulanma aşaması konusundaki gelişmeleri aktarmak” demişti.

Fehmi, görüşmelerde, ortak bölgesel konular, Ortadoğu’da barış süreci, Nil suyunun paylaşımı ve Akdeniz’de işbirliği meselelerinin ele alınacağını kaydetmişti.

Mısır Dışişleri Bakanı Fehmi’nin, İtalya, Almanya ve Hollanda’yı kapsayan Avrupa ziyaretinin 5 gün sürmesi planlanıyor. – Berlin

Yazı Hakkında Yorumlar 0
Henüz bu makalaye yorum yapan olmadı, ilk sen yapmak istermisin ?