Muratcan Atak | Webmaster Blogu

Son Twitler


Reklam


SoundCloud


Laudrup, Swanseaden ayrıldı

Muratcan AtakMuratcan Atak

Danimarka’nın yetiştirdiği en başarılı futbolculardan olan Michael Laudrup, başarısızlıkla biten bir teknik direktörlük sayfasını daha kapadı.

Futbolcu olarak Ajax, Lazio, Barcelona ve Real Madrid gibi takımlarda oynayan, teknik direktör olarak ise aralarında Mallorca ve Spartak Moskova’nın da bulunduğu bazı takımları çalıştırdıktan sonra Premier Lig takımlarından Swansea’nin başına geçen Laudrup, bu takımda geçen yıl gösterdiği başarıyı bu yıl sergileyemedi.

Swansea ile 2012-2013 sezonunda Premier Ligi 9’uncu sırada tamamlayan geçen yıl ise Lig Kupası’nı kazanarak kontratı 2015’e kadar uzatılan Laudrup, bu sezon Swansea ile ligdeki son 10 maçında sadece bir galibiyet alabildi. Swansea, ligde 24 puanla 12’inci sırada yer alıyor.

Swansea kulübü yönetimi ile Michael Laudrup’un arası, sezon başında menajer Bayram Tutumlu nedeniyle açılmıştı. Uzun yıllardır Michael Laudrup’un menajerliğini yapan Tutumlu, sezon başında Swansea yönetimiyle sorun yaşamıştı. Sorunun temelinde, Bayram Tutumlu’nun kulübe getirmek istediği futbolculara ve Swansea’nin transfer politikasına etki etmesine yönetimin karşı çıkması yatıyordu. Sezon başında takımıyla ipler kopma noktasına gelirken Laudrup, inisiyatifin kendinde olduğunu ve devam etmek istediğini belirterek devam etmiş fakat takımı, Bayram Tutumlu ile işbirliğine son vermişti.

Görevine son verilen Michael Laudrup, böylece çalıştırdığı son 4 takımdan üst üste kontratı tamamlanmadan ayrılmış oldu.

MICHAEL LAUDRUP İSTATİSTİKLERİ

Yazı Hakkında Yorumlar 0
Henüz bu makalaye yorum yapan olmadı, ilk sen yapmak istermisin ?