Muratcan Atak | Webmaster Blogu

Son Twitler


Reklam


SoundCloud


iOS 9 Ne Zaman Geliyor ?

Muratcan AtakMuratcan Atak

Merhaba Arkadaşlar,

Evet başlığı yanlış okumadınız! çok yakında iOS 9 bizlerle birlikte olacak.  ” peki aga iOS 9 çıkınca ne olacak” dediğinizi duyar gibiyim. Daha fazla uzatmadan hemen konuya girelim ve artık neler değişmiş iOS 9 da görelim.

ios 9

 

Apple şirketinin 8-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirecek olduğu Apple Dünya Geliştiriciler Konferansında tanıtılması beklenen iOS 9 büyük ihtimalle o konferansta tanıtılmayacak. Ağustos ya da eylül aylarında betasının sızacağını tahmin ettiğimiz iOS 9’un WWDC(Apple Dünya Geliştiriciler Konferansında)’nin adının geçeceğine eminiz. Yalnız hemen güncelleme demişken es geçmemek lazım bu konferans sonrası şu anda beta aşamasında olan  iOS 8.4 dağıtılacak.

 

Apple’ın benim anladığım kadarıyla bir felsefesi var ” güncel kalmak ” yani abi adamların eski modellerine hiç güncelleme yaptığını görmedim. iOS kullanıcıları bilirler iPhone 4, iOS 7 güncellemesini alırken iOS 8 güncellemesinden faydalanamamıştı. Şimdi iOS 9 Çıkmadan baştan peşin peşin konuşabiliriz öyleyse iPhone 5 ve üzeri yayınlanacağını. Ama durun bi dakika :)

Yeni iOS sistem özelliklerinin düşük gelmesi beklenmiyor muydu? Öyleyse iPhone 4s kullanıcıları için bile gelebilir diyelim. Hatta bu 4s olayında piyasa baya çalkalanıyor diyebilirim.

 

  1. iOS 9 ile ilgili gelen ilk söylentiler arasında yer alan en önemli detaylardan bir tanesi ”performans sorununa tam çözüm ile geliyor” dur bence. Arayüzün hızlı olması ve apple mühendislerinin performans için ciddi şekilde çalıştıkları söyleniyor. Bu performans olayı sayesinde iOS 9’un iPhone 4’e gelebileceği şansını arttırıyor.
  2. iOS 9 ile gelecek olan bir diğer önemli özellik ise, “HomeKit“. HomeKit sayesinde evinizde ve ya oturduğunuz sitede bulunan akıllı garaj kapıları , akıllı ev aletleri kısacası akıllı evleri yönete bilmeniz sağlanacak.
  3. Ayrıca iOS 9’un Maps ve Siri içinde güzel planları olduğunu söylemeden edemiyeceğim.

Sizler için bulabildiğimiz detayları fazla uzatmadan aktarmaya çalıştım. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Yazı Hakkında Yorumlar 0
Henüz bu makalaye yorum yapan olmadı, ilk sen yapmak istermisin ?